Oční optika Bc. Pavel Krňák

Tř. Čs. legií 1083/10, 405 02 Děčín 4, tel: 412 531 434, fax: 412 531 434, e-mail: optika.krnak@seznam.cz, web: www.optikakrnak.cz


Oční optika Bc. Pavel Krňák
Novinky

Plastové brýlové čočky pro děti s předpisem od lékaře zdarma.

Nová kolekce brýlí Ray.Ban

Ke třem balením kontaktních čoček Air optix Aqua, Night and Day,Air Toric, Air Multifokal dostanete jedno balení zdarma.

Nově sluneční brýle OAKLEY.

Kontakt

Oční optika - Bc. Pavel Krňák

Bc.Pavel Krňák

Tř. Čs. legií 1083/10, 405 02 Děčín 4

tel: 412 531 434, 727889662
e-mail: optika.krnak@seznam.cz 

Otevírací doba: Po - Pá: 08:30 - 17:00 - So: 08:00 - 11:00

web: www.optikakrnak.cz

IČ - 69914141

Zaps. u Ožú Oú Děčín č.j.:197/00/10/Ž/k, ev.č.:350210-10399-00 dne 11.2.2000

 

V naší optice nabízíme všem dětským klientům plastové brýlové čočky zdarma. Podmínkou je předpis na brýle od lékaře.

Dětské oči jsou o mnoho citlivější, než oči dospělého člověka. U dětí se zrak vyvíjí jako poslední z pěti smyslů a jeho kompletní vývoj trvá několik let. Centrální zraková ostrost totiž dosahuje hodnoty podobné jako u dospělého člověka až kolem 4. roku a až do 6 let se postupně stabilizuje binokulární vidění (někdy může trvat i déle). Tento časový úsek je proto kritickým obdobím vývoje zrakových vad. Pro zajištění správného vývoje očí a včasného odhalení zrakových vad u dětí je proto důležité chodit na pravidelné preventivní prohlídky k očnímu lékaři.


První krok při výběru dětských brýlí - vyšetření zraku


K prvnímu vyšetření zraku dochází už v porodnici, další orientační vyšetření provede pediatr ve věku okolo pěti měsíců, dále pak ve třech a pěti letech věku dítěte. Pokud však máte nějaké pochybnosti či podezření, máte-li např. pocit, že vaše dítě chvílemi šilhá, že se v prostoru špatně orientuje, má zvláštní či trhavé pohyby očí nebo jakékoliv jiné potíže, nečekejte na další pozvání k vyšetření a neprodleně navštivte s dítětem očního lékaře, protože jedině včasná odhalení očních vad a onemocnění mohou vést k jejich úspěšné léčbě a úplnému odstranění.

Dětské brýlové obruby

Vybrat dětské brýle je častokrát podstatně složitější než u dospělého a samotnému výběru byste měli věnovat dostatek času. A to jak výběru obruby, tak výběru brýlových čoček, především při komplikovanějších dioptriích. U dětí, zvláště těch malých je to horší v tom, že Vám hned neřeknou, jak se v brýlích cítí a poté je mohou trápit nejrůznější potíže.
Styl a kvalita zpracování se v dnešní době u dětských brýlí neliší od brýlí pro dospělé. Kladou se na ně stejné nároky a i dětské brýle podléhají nejnovějším módním trendům. Brýle by měly dítěti slušet už proto, že děti chápou nutnost nošení brýlí často i jako nepříjemnou a ponižující záležitost. Budou-li se jim nové brýle líbit, budou je nosit raději, důsledněji a lépe si na ně zvyknou, možná se tak naučí i větší opatrnosti při zacházení s nimi.
Při výběru obrub pro děti je důležité, aby brýle správně anatomicky seděly na obličeji. Raději vybírejte obruby kovové s nastavitelnými sedýlky na nosníku. Plastové obruby se u dětí používají méně často, protože se hůře přizpůsobují, jsou masivnější , vhodné však pro vyšší dioptrie.V současné době jsou však velmi módní. Vůbec nejlepší volbou je titanová obruba, která je lehká, pevná a pružná.Tyto obruby jsou však obvykle nákladnější.


Brýlové čočky pro děti


Při výběru skel máte stejně jako u dospělých možnost zvolit plastové či skleněné čočky. U dětí však jednoznačně doporučujeme plastová skla, protože se netříští v případě úderu nebo nárazu a je velmi obtížné je rozbít. V naší optice Bc.Pavel Krňák zhotovujeme plastové brýlové čočky pro děti na předpis od lékaře automaticky a zdarma bez doplatku.
Vybírejte raději plastovou čočku s tvrzením, protože plast je náchylný na poškrábání a hlavně u dětí by se vám mohlo stát, že budete potřebovat skla měnit několikrát do roka, což může být finančně náročné.
Stejně jako u dospělých se doporučuje pokrýt čočku antireflexní vrstvou ,hlavně, pokud máte doma školáka nebo dítě, které pracuje na počítači , s tabletem či sleduje televizi. Antireflex zvyšuje průchodnost světla čočkou ,a tím i komfort vidění ,a snižuje únavu očí.
V případě vyšších dioptrických hodnot je možno nabídnout i čočky s vyšším indexem lomu a tím i menší sílou okrajů a váhou čoček.
Výběr dětských dioptrických brýlí určitě nepodceňujte , nekupujte vždy to nejlevnější s odůvodněním, že za chvíli to dítě stejně zničí. V konečném důsledku vás to může stát ještě víc, než když jednorázově zaplatíte vyšší cenu za vyšší kvalitu. V každém případě doporučujeme zhotovení dětských brýlí v optice, která má statut zdravotnického zařízení. 

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies